Difference: RaportZebrania20150609 ( vs. 1)

Revision 12015-06-23 - KarolBukowski

Line: 1 to 1
Added:
>
>
META TOPICPARENT name="WebHome"

Raport z zebrania ACCU 9 czerwca 2015

Agendę ze slajdami można znaleźć tutaj: http://indico.cern.ch/event/369678/

Prezentacja “Report on services from GS department”

 • Remont górnych pięter w hotelu 38: ~70 pokoi powinno być gotowych do 6 lipca.
 • Podczas lata blisko połowa miejsc hotelowych jest zarezerwowana dla studentów (w tym większość tanich pokoi w budynku 38 i w hotelu w St. Genis).
 • Prace nad poprawą działania sieci Wi-Fi w hotelu w St. Genis powinny ruszyć we wrześniu.
 • Od pierwszego czerwca nastąpiła zmiana operatora systemu „car sharing” na firmę Mobility. Dotychczasowi użytkownicy powinni wymienić swoje karty RFID (każdy powinien był dostać maila z instrukcjami). Więcej informacji na stronie: http://gs-dep.web.cern.ch/en/content/Mobility/Car_sharing_Mobility.
 • W związku ze zmianą kontraktu na dostarczanie butli z gazem, do końca września należy zwrócić butle jeśli chce się uniknąć opłat za ich wynajem.
 • W lipcu rozpoczną się prace nad przebudową bramy A, zostanie ona wyposażona w czytnik tablic rejestracyjnych i automatyczny szlaban oraz „kołowrotki” dla pieszych i rowerzystów. Prace te mają potrwać do października. Podobna przebudowa czeka także bramę E.
 • Również w lipcu rozpoczną się pracę nad parkingiem przy budynku 4, w związku z tym 50% miejsc nie będzie dostępnych. Zakończenie prac przewidziane jest na listopad.
 • Wejście pieszo-rowerowe do CERN-u w Prévessin od strony Route du Maroc jest teraz otwarte 24/7 (http://gs-dep.web.cern.ch/en/GS_News/cern-entrance-opening-hours).

Prezentacja “Collaboration between CERN and HUG”

Zgodnie z zapowiedzią, w maju w CERN-ie zaczął działać SMUR – „Service Mobile d’Urgence et de Réanimation”, utworzony we współpracy ze szpitalem uniwersyteckim w Genewie (HUG). W budynku 66 stacjonuje ambulans wraz z załoga (lekarz + ratownik), w razie potrzeby mają oni nieść pomoc ludziom znajdującym się w CERN-ie (we wszystkich lokalizacjach, także tych po stronie francuskiej), oraz mieszkańcom zachodniej części kantonu genewskiego. Serwis ten nie jest niestety dostępny mieszkańcom Francji (nawet rodzinom pracowników CERN-u), aczkolwiek podejmowane są na ten temat rozmowy w francuskimi władzami.
W razie wypadku na terenie CERN-u trzeba kontaktować się przy pomocy numery 74444 ze strażakami, którzy przyjadą na miejsce wypadku i w razie potrzeby wezwą tenże ambulans (albo jeśli potrzeba helikopter).
Przy okazji: zarówno we Francji, jak i w Szwajcarii, działa europejski numer alarmowy 112.

Prezentacja "Progress on Health Insurance for Users"

Od kwietnia zostały zmienione reguły dedykowanego ubezpieczenia zdrowotnego dla użytkowników oferowanego przez Allianz Worldwide Care: 180-dniowy limit czasu ubezpieczenia został zniesiony, obecnie można je wykupić na dowolnie długi okres czasu (ale wciąż w „kwantach” jednomiesięcznych). Mogą też korzystać z niego użytkownicy CERN-u, którzy mieszkają w Szwajcarii dłużej niż pół roku. Pojawiło się za to obostrzenie, mówiące że osoby ze „średnią obecnością w CERN-ie” (liczba wpisana w kontrakt użytkownika) mniejszą niż 55% nie mogą korzystać tego ubezpieczenia. Tak więc ubezpieczanie to jest po prostu przeznaczone dla osób, które przebywają w CERN-ie „na stałe” przez dłuższy okres, a nie nadaje się dla osób przybywających do CERN-u na krótkie pobyty. Więcej na stronie http://usersoffice.web.cern.ch/health-insurance-information.

Reports from ACCU representatives on other Committees: Restaurants' Supervisory committee

 • „Brasserie” na parterze restauracji nr. 2 będzie zamknięta od 4 sierpnia do 11 września.
 • W tym roku jest przewidziana niewielka podwyżka cen w restauracjach.
 • Jeśli ktoś jest zainteresowany, to w prezentacji może znaleźć statystki dotyczące każdej z restauracji oraz roczne rozliczenie ich kosztów.

-- KarolBukowski - 2015-06-23

 
This site is powered by the TWiki collaboration platform Powered by Perl This site is powered by the TWiki collaboration platformCopyright © 2008-2019 by the contributing authors. All material on this collaboration platform is the property of the contributing authors.
Ideas, requests, problems regarding TWiki? Send feedback